Комуницирајте со добавувачот? Добавувачот
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Што можам да направам за тебе?
Разговарајте сега Контакт снабдувач
Storm Circuit Technology Ltd
Избрана производи
За нас
Основана во 2007 година, Storm Circuit Tech Ltd е професионален производител на електроника на PCB и PCBA, се фокусира на врвен квалитет, брз обрт и услуга на клуч на рака без никакви MOQ. Во меѓувреме се фокусирате на развојот и продажбата на вашите производи, можеме да ги решиме производните проблеми и да обезбедиме квалитет.Затоа, нашиот тим има над 10 години искуство во производство, знаеме со какви проблеми може да се соочите порано. Прототипи и мал волумен може да се испорачаат за 20 дена, вклучувајќи PC измислица, набавка на компоненти, монтажа и тестирање на функција. Цитат со бомба ќе ви дојде за 3 дена дури 1 ден ако е итна работа. Имаме свои линии за производство на SMT, тим за професионални клиенти, тим за набавка на компоненти и тим за составување и тестирање. На секој одбор ќе му биде извршен инспекција на АОИ. Нашите производи вклучуваат: 1-30 слоеви PCB измислица, 1-6 слоеви FPC производство, производство на 2-10 слоеви крути-флексибилни плочи, набавка на компоненти, мембрански прекинувач, матрици и кабли што се користат во телекомуникации, индустриска контрола, напојување, потрошувачка електроника опрема за осветлување, домашни уреди, Автоматски и лекови. Нашите производи се во согласност со RoHS. Без разлика дали на вашите PCB им е потребно меко злато, тврдо злато, злато потопување, сребро за потопување, потопување калај, ентек, израмнување на топол воздух и HAL без олово. Исто така, можеме да ги исполниме вашите стандарди со високи стандарди, како што се IPC стандард III, 14-слојни, слепи преку дупки и PCB-контроли на импеданса, како и 10 oz бакар PCB, Rogers, Arlon материјали. Нашите клиенти се потпираат на нас многу години. Storm Circuit нуди прототипови PCB за брзо вртење за пет дена за двострана PCB. Експресните нарачки ќе бидат испорачани за 3 дена за табли со 2 слоја, дури и 48 часа. Одбори од 4-6 слоеви може да се испратат за 3 дена. Итните нарачки добиваат посебно внимание и се гарантира брза испорака,. Малите и средни нарачки се прифаќаат. Имаме своја сметка DHL & TNT, за разлика од другите конкуренти кои користат агент или шпедитер, можеме да испраќаме стока во тековниот ден. Под поддршка на ДХЛ, 1 ден во САД, 1 ден во Азија (Сингапур, Малезија, Тајван, Јапонија), 2-3 дена до Европа / Австралија / Африка. Значи, нашата експресна услуга е навистина експресна, можно е да добиете точни прототипови во рок од 2 дена.
ПОВЕЌЕ Посетете ја мојата фабрика
Нови Продукти

Дома

Phone

Skype

Испраќам барање