Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > 10 shtresa PCB
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

10 shtresa PCB

Kategoritë e produkteve të 10 shtresa PCB , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Dizajn 10 shtresa PCB 10 shtresa TG170 PCB 10 shtresa , furnizuesit / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë 10 shtresa PCB furnizuesit

Zakonisht, PCB 10 dhe 20 shtresa janë bord HDI, por disa nuk janë. Disa me gjerësi dhe hapësirë ​​të madhe gjurmësh, vrimat janë gjithashtu mbi 0.3 mm gjithashtu. Ne kemi shumë përvojë në bërjen e 10 shtresave PCB dhe 20 shtresa PCB.
Një bord me dhjetë shtresa duhet të përdoret kur kërkohen gjashtë shtresa të rrugës. Prandaj, bordet me dhjetë shtresa zakonisht kanë gjashtë shtresa sinjalesh dhe katër aeroplanë. Nuk ka më shumë se gjashtë shtresa të sinjalit në një bord me dhjetë shtresa nuk rekomandohet. Dhjetë shtresa është gjithashtu numri më i madh i shtresave që zakonisht mund të fabrikohen me lehtësi në një tabelë të trashë 0,062 ". Ndonjëherë ju do të shihni një dërrasë dymbëdhjetë shtresash të fabrikuar si një bord i trashë 0.062", por numri i fabrikuesve të aftë për të prodhuar atë është kufizuar ..

Bordet e numërimit të shtresave të larta (dhjetë +) kërkojnë dielektrikë të hollë (zakonisht 0,006 "ose më pak në një bord të trashë 0,062") dhe për këtë arsye ata automatikisht kanë bashkim të ngushtë midis shtresave. Kur grumbullohen dhe drejtohen siç duhet, ata mund të përmbushin të gjitha objektivat tona dhe do të kenë performancë të shkëlqyeshme të EMC dhe integritet të sinjalit.

Një grumbullim shumë i zakonshëm dhe gati ideal për një bord me dhjetë shtresa është treguar në Figurën 12. Arsyeja që kjo grumbullim ka një performancë kaq të mirë është bashkimi i ngushtë i aeroplanëve të sinjalit dhe kthimit, mbrojtja e shpejtësisë së lartë shtresat e sinjalit, ekzistenca e aeroplanëve të shumëfishtë tokësorë, si dhe një palë e rrafshit të fuqisë / tokës së ngushtë në qendër të tabelës. Sinjalet me shpejtësi të lartë normalisht do të drejtoheshin në shtresat e sinjalit të varrosura midis aeroplanëve (shtresat 3-4 dhe 7-8 në këtë rast).

Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim