Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > ENEPIG PCB
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

ENEPIG PCB

Kategoritë e produkteve të ENEPIG PCB , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, ENEPIG PCB , furnizuesit PCB alumini / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të PCB e ngurtë R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë ENEPIG PCB furnizuesit

A e dini se çfarë është ENEPIG në PCB?
Isfarë është ENEPIG? ENEPIG-Electroless Nickel Electroless Palladium Immersion Gold është një përfundim sipërfaqësor për Bordet e Qarkut të Shtypur.ENEPIG funksionon mirë me lidhjet e lidhjeve eutektike të lira dhe konvencionale të lidhjeve. Kjo është mënyra më e mirë për lidhjen e telit ari. Përparësitë për ENEPIG:

1. [Nickel i Zi ”i lirë - nuk ka mundësi korrozioni të kufirit të grurit të sipërfaqes së nikelit nga ari i zhytjes
2.Palladiumi vepron si një shtresë pengesë shtesë për të zvogëluar më tej shpërndarjen e bakrit në sipërfaqe, duke siguruar kështu shkallëzim të mirë
3.Palladiumi shpërndahet plotësisht në bashkues, pa lënë një ndërfaqe tepër të lartë të pasur me P%, duke ekspozuar një sipërfaqe të nikelit pa oksid, duke lejuar formimin e besueshëm të Ni / Sn intermetallic
5.Wikstands cikleve të shumëfishta të bashkimit të rrjedhës pa plumb
6.D demonstron lidhshmëri të shkëlqyeshme të telit prej ari

7.Proceset kushtojnë dukshëm më të ulëta se ari elektrik elektrik i nikelit ose elektriku i artë i nikelit elektrik


Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim