Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > PCI HDI
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

PCI HDI

Kategoritë e produkteve të PCI HDI , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, PCI HDI , furnizuesit PCB speciale HDI / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Prototip HDI PCB R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë PCI HDI furnizuesit

Specifikimi PCI HDI

PCB-të e ndërlidhjes me densitet të lartë (HDI) paraqesin një nga segmentet me rritje më të shpejtë të tregut të bordit të qarkut të shtypur. Për shkak të densitetit të saj më të lartë të qarkullimit, modeli HDI PCB është në gjendje të përfshijë linja dhe hapësira më të imta, viza më të vogla dhe pads kapëse, dhe dendësi më të lartë të lidhjes. Një PCB me densitet të lartë përmban viza të verbra dhe të varrosura dhe shpesh përmban mikrovia që janë me diametër 0,006 ose edhe më pak.


PCB HDI karakterizohen nga atribute me densitet të lartë, përfshirë mikrovitë lazer, linjat e imëta dhe materialet e hollë me performancë të lartë. Kjo densitet i rritur mundëson më shumë funksione për sipërfaqe njësi. PCB-të HDI të teknologjisë më të lartë kanë shtresa të shumta mikrovash të grumbulluara me bakër (PCB të përparuara HDI) e cila krijon një strukturë që mundëson ndërlidhje edhe më komplekse. Këto struktura shumë komplekse ofrojnë zgjidhjet e nevojshme të rrugëzimit për patate të skuqura të mëdha numërimi të sotëm të përdorura në pajisjet mobile dhe produkte të tjerë të teknologjisë së lartë.

PCB HDI që ofrojmë përfshijnë karakteristikat e mëposhtme shumë të kërkuara:


Via të verbër dhe / ose të varrosura
Via-in-pad
Përmes vizave nga sipërfaqja në sipërfaqe
Gjeometri qark 20 μm
30 shtresa dielektrike
Visa lazer 50 μm
125 μm përpunim i katranit

Aplikimet


HDI PCB përdoret për të zvogëluar madhësinë dhe peshën, si dhe për të përmirësuar performancën elektrike të pajisjes. HDI PCB është alternativa më e mirë për numërimin e lartë të shtresave dhe shtresave standarde të shtrenjta të laminuara ose bordeve të laminuara në mënyrë sekuenciale. HDI përfshinë viza të verbra dhe të varrosura që ndihmojnë në ruajtjen e pasurive të patundshme PCB duke lejuar që tiparet dhe linjat të hartohen sipër ose poshtë tyre pa bërë një lidhje. Shumë nga gjurmët e sotme të shkëlqyera të BGA dhe gjurmët e komponentëve nuk lejojnë të gjurmohen gjurmët midis pads BGA. Via të verbër dhe të varrosur do të lidhin vetëm shtresa që kërkojnë lidhje në atë zonë.

Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim