Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > PCB LED
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

PCB LED

Kategoritë e produkteve të PCB LED , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, PCB LED , furnizuesit PCB Bordi i Qarkut LED / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të PCB LED alumini R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë PCB LED furnizuesit


PCB LED

Ndërsa teknologjia e bordit të qarkut të shtypur ka vazhduar të zhvillohet, ajo i hapi rrugën krijimit të një mori inovacionesh të mrekullueshme të produkteve. Një shembull kryesor është zhvillimi i PCB për ndriçimin LED. LED është bashkuar në bordin e qarkut dhe përmban një çip që prodhon dritën kur lidhet elektrike. Një lavaman nxehtësie termike dhe një bazë qeramike përdoren për të lidhur çipin.

Një bord LED PCB ka tendencë të gjenerojë një vëllim të lartë të nxehtësisë, duke e bërë të vështirë ftohjen përmes mjeteve tradicionale. Si pasojë, PCB-të thelbësore metalike shpesh zgjidhen për aplikim LED për shkak të aftësisë së tyre të zgjeruar për të shpërndarë nxehtësinë. Alumini në veçanti shpesh përdoret për të prodhuar tabela qark për dritat LED. PCB alumini zakonisht përfshin një shtresë të hollë të materialit dielektrik përçueshëm termikisht që mund të transferojë dhe shpërndajë nxehtësinë me efikasitet shumë më të madh se një PCB e ngurtë tradicionale.
Aplikime LED PCB

Dritat LED të PCB mund të përfshihen në shumë aplikime të ndriçimit për shkak të kombinimit të tyre të efikasitetit të shkëlqyeshëm të energjisë, kostos së ulët dhe fleksibilitetit maksimal të projektimit. Shembuj përfshijnë fenerët e automjeteve, dritat e uljes së pistës në aeroport, Ndriçimi i përdorur në aplikimet në terren ushtarak, ndriçimi në rrugë, ndriçimi i tunelit në autostradë, ndriçimi fotovoltaik (diellor), dritat e dritave dhe fenerët, Trafiku dhe ndriçimi i sinjalit, Ndriçimi në dhomat e operimit në spital, ndriçimi i bimëve me rritje të lartë dhe shumë të tjerë.

Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim