Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > MC PCB
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

MC PCB

Kategoritë e produkteve të MC PCB , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, MC PCB , furnizuesit Bordi MC PCB / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Bardhë bashkues PCB R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë MC PCB furnizuesit

MC PCB - Bordet e qarqeve të shtypura nga Metalet kryesore


MC PCB nënkupton bordet e qarkut të shtypur me bazë metalike. pse të përdorni metal, jo FR4 / CEM-1 apo të tjerët? E gjitha është për të marrë përçueshmëri të lartë termike. PCB më MC është alumini PCB, Alumini ka aftësi të mirë transferimi dhe shpërndarjeje të nxehtësisë, por edhe më i lirë se PCB i bazuar në bakër. Shumë klientë kërkuan një vlerësim për MC PCB por pa kërkesat termike. Nëse e dini që përçueshmëria termike është më e rëndësishmja gjë për MC PCB, atëherë

do ta dini pse çmimi është kaq i ndryshueshëm. Termike normale është nga 0.8-2.00 W / mk, dhe më e lartë mund të deri në 8.0 W / mk, edhe më shumë nëse keni nevojë, por, a jeni i sigurt? Kur ne ju citojmë, duhet të ju pyesim përçueshmërinë termike, nuk ka të bëjë vetëm me koston, por produktin tuaj. Fabrikat e shumta që përdoren termale të ulëta, a mund të përdorni bordet?


MC PCB përdor në dritat LED, pajisjet industriale të energjisë, Makina, Fuqia, etj. Bergquist është materiali kryesor me cilësi thelbësore prej metali, por edhe kostoja më e lartë.

Bordi përçues termik (TCB), ose Substrati Metal i izoluar (IMS), ofron avantazhet e përçueshmërisë së lartë termike, besueshmërisë dhe qëndrueshmërisë së nxehtësisë së bashkuar. Substrati TCB është një strukturë sanduiç, e cila përfshin shtresa të përcjellësit, izolatorit dhe bazës metalike. Në mënyrë tradicionale, ky izolues është bërë nga fije qelqi epoksi, epoksi të mbushur, polimid, ose materiale të tjera dielektrike. Sidoqoftë, këto lloj izolantësh nuk mund të përmbushnin kërkesat në pajisjet elektronike me fuqi të lartë. Nxehtësia e krijuar nga këto pajisje do të grumbullohet, dhe
koha e jetës dhe besueshmëria e produktit përfundimtar do të ulen.
Vizitoni bergquist për të marrë më shumë informacione rreth termike të lartë.
PTTC (Polytronics) është një tjetër cilësi më e lartë, por shumë më e lirë se Bergquist në fjalë, është bërë në TaiWan .visit PTTC.

Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim