Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > Mikrovalë PCB
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Mikrovalë PCB

Kategoritë e produkteve të Mikrovalë PCB , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Mikrovalë PCB , furnizuesit Frekuenca e mikrovalës PCB / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Mikrovalë PCB zhveshur PCB R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Mikrovalë PCB furnizuesit

mikrovalë PCB
mikrovalë PCB `s është një lloj PCB i krijuar për të operuar në sinjale në intervalet e frekuencës megahertz deri gigahertz (frekuencë e mesme në frekuencë jashtëzakonisht të lartë). Këto varg frekuencash përdoren për sinjalet e komunikimit në gjithçka, nga celularët deri tek radarët ushtarakë. Materialet e përdorura për ndërtimin e këtyre PCB `janë përbërje të përparuara me karakteristika shumë specifike për konstanten dielektrike (Er), tangjenten e humbjes dhe CTE (bashkë-efikas të zgjerimit termik).
Materialet e qarkut me frekuencë të lartë me një Er të ulët të qëndrueshëm dhe tangjentë humbjeje lejojnë që sinjalet me shpejtësi të lartë të udhëtojnë nëpër PCB me më pak rezistencë se materialet standarde FR-4 PCB. Këto materiale mund të përzihen në të njëjtën Stack-Up për performancën optimale dhe ekonominë.
Përparësitë e përdorimit të materialeve me një X, Y dhe Z të ulët CTE është një strukturë që rezulton PCB që do të mbetet jashtëzakonisht e qëndrueshme në mjedise me temperaturë të lartë ndërsa vepron deri në 40 GHz në aplikime analoge. Kjo lejon vendosjen efektive të komponentëve shumë të shkëlqyeshëm të katrorit, përfshirë, në disa raste, bashkangjitjet e zhveshur. Për më tepër, materialet e ulëta të CTE do të lehtësojnë përafrimin e shtresave të shumta dhe tiparet që ato përfaqësojnë në një paraqitje komplekse PCB.
Features
.CTEr = + 40 / + 50 ppm për ° C (i ulët); Tg (temperatura e tranzicionit të qelqit) është 280 ° C
.ER = 3.38 / 3.48 në 10.0 GHz
.ER është konstante deri në 40.0 GHz
.ED (elektrodozuar) vetëm bakër
. Kontrolli i trashësisë së shtresave në shtresa = +/- 0.001
Kostot e fabrikimit janë tipike për t’u rritur pak

Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim