Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > Maska ngjitese peelable
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Maska ngjitese peelable

Kategoritë e produkteve të Maska ngjitese peelable , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Bordi maskë zhvishem , furnizuesit Bordi maskë me lëvozhgë jeshile / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Bordi i maskave të shpejta për kthesën e shpejtë R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Maska ngjitese peelable furnizuesit

Peel Mask PCB

Maska të afta për zhvishem përdoren për të mbrojtur vrimat e zgjedhura të bashkimit kundër bashkimit gjatë bashkimit masiv ose për të mbrojtur elementet e karbonit dhe kontaktet e praruara prej ari gjatë bashkimit masiv. Maska të afta për zhvishem shtypen në ekran.


Kërkesat

• Maska e peelable duhet të përmbahet mjaft mirë në PCB në mënyrë që të mos zhvishet kur trajtohet si duhet.
• Duhet të jetë në gjendje të durojë një proces bashkimi dy deri në tre kohë pa zhvishem, por duhet të mbetet i shkëputshëm.
• Pas bashkimit të PCB, maskë peelable duhet të jetë në gjendje të shkëputet - mundësisht në një copë. Në rast të vrimave të metalizuara, nuk ka maskë
mbetjet duhet të lihen në vrimat e stërvitjes ose në sipërfaqen e PCB. Në rastin e vrimave të stërvitjes jo të metalizuara, megjithatë një sasi e caktuar e mbetjeve
mund të mbetet
• Maska e peelable duhet të jetë në gjendje t'i rezistojë tretësve konvencionale siç janë hidrokarburet e kloruara dhe të fluorinuara, izopropanoli, konvencionale
flukseve dhe të ngjashme.
• Kërkesa të veçanta: Nafësia U e skajit të maskës mund të jetë 0,5 mm nga maja në bazë (figura e majtë
më poshtë).

Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim