Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > RF PCB
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

RF PCB

Kategoritë e produkteve të RF PCB , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, RF PCB , furnizuesit PCB RF elektronike / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Dizajn RF PCB R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë RF PCB furnizuesit

PCB me frekuencë të lartë
PCB me frekuencë të lartë të quajtur gjithashtu HF PCB. Gama e frekuencës RF është zakonisht nga 500 MHz deri në 2 GHz, dhe dizajnet mbi 100 MHz konsiderohen RF. Gama e frekuencës së mikrovalës është gjithçka mbi 2 GHz. Ka një ndryshim të konsiderueshëm midis qarqeve RF dhe mikrovalë përkundrejt qarqeve tipike dixhitale dhe analoge. Në thelb, sinjalet RF janë sinjale analoge me frekuencë shumë të lartë. Prandaj, ndryshe nga dixhitali, në çdo moment të kohës një sinjal RF mund të jetë në çdo tension dhe nivel aktual midis kufijve minimale dhe maksimalë. Ne kemi shumë përvojë në këtë skedar, deri në 60 GHz PCB që kemi bërë.

1.Made e materialit special të sistemit rrëshirë me ER të ulët dhe faktor të ulët humbjeje

2.Hybrid Ndërtoni përzierjen e FR4 me material me humbje të ulët
Kontrolli i ngushtë i rezistencës
4.Përdorur në Automobile, Radar, komunikim CAR në CAR, Asistencë në distancë, Sisteme aktive të drejtimit
Ne themi frekuencë të lartë, gjithashtu si RF PCB dhe mikrovalë PCB pasi ato janë gjithashtu materiale speciale, jo të zakonshme FR4. Kemi materiale Taconic, Rogers, F4B, F4BM.PTFE në magazinë. Me këtë, ne mund të bëjmë bordet tuaja speciale me kthesë të shpejtë. Për dallim nga furnizuesit e tjerë u duhet kohë e gjatë për të blerë materiale.

Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim