Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > PCB e ngurtë-fleksibël
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

PCB e ngurtë-fleksibël

Kategoritë e produkteve të PCB e ngurtë-fleksibël , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, PCB e ngurtë-Flex , furnizuesit Rrumbullakuar Rigid-Flex PCB / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të PCB e gjelbër e ngurtë-fleksibël R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë PCB e ngurtë-fleksibël furnizuesit

Farë është një PCB Rigid Flex?

Bordet e qarkut të shtypur fleksibël të ngurtë janë tabela që përdorin një kombinim të teknologjive të bordit fleksibël dhe të ngurtë në një aplikim. Shumica e bordeve fleksibël të ngurtë përbëhen nga shtresa të shumta të substrateve të qarkut fleksibël të bashkangjitur në një ose më shumë borde të ngurtë nga jashtë dhe / ose nga brenda, në varësi të modelit të aplikacionit. Substratet fleksibël janë krijuar për të qenë në gjendje konstante fleksibël dhe zakonisht formohen në kurbën e përkulur gjatë prodhimit ose instalimit.

Modelet e ngurta fleksibël janë më sfiduese sesa hartimi i një ambienti tipik të ngurtë të bordit, pasi këto borde janë të dizajnuara në një hapësirë ​​3D, e cila gjithashtu ofron një efikasitet më të madh hapësinor. Duke qenë në gjendje të dizajnojnë në tre dimensione projektuesit e përkuljes së ngurtë mund të përdredhin, palosin dhe rrokullisin substratet fleksibël të bordit për të arritur formën e tyre të dëshiruar për paketën e aplikacionit përfundimtar.

përfitimet:
Më shumë përbërës në një hapësirë ​​më të vogël
Cilësia dhe integriteti i përmirësuar i sinjalit
Lehtë për të provuar
Shumë i besueshëm në mjedis të ashpër
Redukton kostot e sistemit
Ulje peshe

Ekspertiza jonë - fitimi juaj!

Bordi qarkor nuk mendohet më si thjesht diçka për të mbajtur elementët e tjerë. Në fakt, është pjesë e sistemit dhe ofron një gamë të larmishme opsionesh për të integruar funksione të ndryshme. Ne duam t'i mbështesim klientët tanë sa më shpejt në procesin e zhvillimit sa më shumë që të jetë e mundur, në mënyrë që ata të përfitojnë sa më shumë nga ekspertiza jonë e gjerë. Në këtë mënyrë ne mund të kemi sukses në gjetjen e zgjidhjes perfekte për situatën specifike, ndërkohë që kemi një përmbledhje të të gjithë sistemit.

Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim