Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > PCB e ngurtë-fleksibël > PCB me 4 shtresa të ngurtë
PCB me 4 shtresa të ngurtë
PCB me 4 shtresa të ngurtë
 • PCB me 4 shtresa të ngurtë
 • PCB me 4 shtresa të ngurtë

PCB me 4 shtresa të ngurtë

  Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
  Incoterm: FOB,CFR,CIF
  Min. urdhër: 1 Bag/Bags
  Koha e dërgimit: 10 ditë
Kontaktoni Tani

Info bazë

Numri i modelit.: Storm-0022

Additional Info

transport: Ocean,Land,Air

përshkrim i produktit

Duke qenë në gjendje të dizajnojnë në tre dimensione projektuesit e përkuljes së ngurtë mund të përdredhin, palosin dhe rrokullisin substratet fleksibël të bordit për të arritur formën e tyre të dëshiruar për paketën e aplikacionit përfundimtar. Qarku Stuhi Fabrikon shumë PCB të ndërlikuara Rigid-Flex , Sidomos 4 shtresa Rigid-Flex PCB është shumë e thjeshtë për ne.Karakteristikat e PCB:

1.Layer: fleksibël 6 shtresë i ngurtë + 2 shtresa
2. Materiale: FR4 + Polimid
3. Trashësia: 1.6 mm + 0.2 mm
4.Kopteri: 1oz
5.Mina e vrimës: 0.15 mm
6.Mina gjerësia / hapësira: 0.2 mm / 0.2 mm
7.Përfundimi: Ari zhytjeje

Aftësia jonë prodhuese:
Shtresat e aftësisë prodhuese: 1-32 shtresa
Materialet: CEM1, CEM3, Rogers, FR-4, TG FR-4 e lartë, bazë alumini, pa halopgjen
Madhësia e bordit maksimal: 510 * 1200mm
Materiali: Direktivë RoHS-përputhje
Trashësia e PCB: 1.6 mm-6.4 mm
Trashësia e bakrit jashtë shtresës: 1-6oz
Trashësia e bakrit në shtresën e brendshme: 1OZ-12OZ
Trashësia maksimale e bordit: 6.0 mm
Madhësia minimale e vrimës: 0,150 mm
Gjerësia / hapësira minimale e linjës: 3 / 3mil
Minimumi i katranit S / M: 0,1 mm (4mil)
Trashësia e pllakës dhe raporti i hapjes: 12: 1
Bakri minimal i vrimave: 20 μm
Toleranca e diametrit të vrimave (PTH): 75 0.075 mm (3mil)
Toleranca e diametrit të vrimës (NPTH): ± 0.05 mm (2mil)
Devijimi i pozicionit të vrimave: ± 0.05 mm (2mil)
Toleranca e skicave: 5 0.05 mm (2mil)
Përfundimi sipërfaqësor: Lidhja kryesore HASL, zhytja ENIG, kallaji kimik, ari blic, OSP, gishti i artë, i ndritshëm, i argjendtë zhytës, ENEPIG
Maska e saldimit: jeshile / blu / e kuqe / e zezë, vjollcë, e bardhë, e verdhë, transparente
Legjenda: e bardhë / e zezë / e verdhë
Skicë: kurs dhe rezultat / V-cut

E-test: 100%

10 arsyet kryesore pse duhet të blini PCB dhe PCBA nga qarku Stuhia
Cilësia 1.TOP --Duhet të
jetë çelësi i parë i rëndësishëm. Gjithmonë vendosim cilësinë si PCB e parë. Në PCB industriale, ne kemi mbi 99% pajisje në shtëpi. Shpimi, plating, presion, AOI (Inspektimi Auto-optik), Testimi, etj. Kjo është arsyeja pse ne mund të garantojmë cilësinë tonë.
2.Shipping në kohë edhe herët.

Koha standarde e plumbit tonë për 1-2 shtresa është 5 ditë pune, me shumë shtresa 6-8 ditë pune.Cila është standarde? Shih detajet. Dhe Express Shërbimi ynë ofron 1-2 ditë për borde të njëanshme, 3 ditë për bordet me shumë shtresa.

3.Borde të përziera të larta.

Farëdo që ju nevojitet FR4 normal, TG lartë, bord alumini, bordi RF me të ulët Er, PTFE (Teflon), bordi i rëndë bakri.large, bordi i teknologjisë së lartë me borde kontrolli vias.impedence të verbër / varrosur.kemi të ofrojmë produkte të tilla në kthesë të shpejtë pasi kemi shumë materiale të ndryshme në magazinë.

4. Mbështetje Teknike. Falas DFM,

rishikim falas i skedarit. Shumë klientë (sidomos për disa dizajnerë) nuk janë të mirë në procesin e prodhimit, madje ata nuk mund të gjenerojnë skedar të saktë gerber nga përvoja e tyre EDA.With shumë në PCB industriale, këtu janë disa këshilla për hartimin për ju.7 * Mbështetje online, përveç kinezëve tanë Viti i Ri.

Shërbimi 5.StormProto.
çfarë është stuhia e stuhisë? shikoni këtu. Ju dëshironi të ulni koston e prototipeve, kjo është vlera jonë e stuhisë. Me këtë shërbim, ju mund të kurseni të paktën 50% kosto.
6. Pricemimi i arsyeshëm.

Pricemimi ynë NUK është më i lirë, por është kostoja më e arsyeshme. Ju na besoni, atëherë ne mund t'ju ofrojmë produktet dhe shërbimet tona më të mira.

Përgjigja 7.Fast, Transporti i Shpejtë.

Do hetim mund të përgjigjet në 2 orë.2-3 ditë nga ne në dërgesën tuaj door.see.

8.NO MOQ.

Ne nuk kemi ndonjë kërkesë minimale të sasisë, madje edhe një bord për trillim dhe montim PCB.

9. Një shërbim ndalimi.

Ne jo vetëm që prodhojmë PCB, por edhe PCBA dhe mblidhen kabllo. Një PCB e zhveshur nuk është ajo që dëshironi, mund t'ju duhet stencil për ekran, përbërës për tu ngarkuar dhe kabllo për t'u lidhur. Tani, ju mund të na hidhni të gjithë tek ne dhe të prisni produktin tuaj përfundimtar në tryezën tuaj.

10.Largimi i pjesëve në shtëpi .

Ne kemi shumë aksione të komponentëve në shtëpi, domethënë ju do të kurseni shumë kohë dhe kosto në projektin tuaj total.E posaçërisht për çdo rezistencë, kondensatorë, stafetë, IC.


Kategoritë e Produktit : PCB e ngurtë-fleksibël

Email tek ky furnizues
 • Mr. Dartin Xin
 • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

shtëpi

Phone

skype

hetim