Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > PCB e ngurtë-fleksibël > Shndërroni shpejt 4 shtresa PCB të ngurtë-fleksibël
Shndërroni shpejt 4 shtresa PCB të ngurtë-fleksibël
Shndërroni shpejt 4 shtresa PCB të ngurtë-fleksibël
  • Shndërroni shpejt 4 shtresa PCB të ngurtë-fleksibël
  • Shndërroni shpejt 4 shtresa PCB të ngurtë-fleksibël

Shndërroni shpejt 4 shtresa PCB të ngurtë-fleksibël

    Lloji i pageses: T/T,Paypal,Western Union
    Incoterm: FOB,CFR,CIF
    Koha e dërgimit: 15 ditë
Kontaktoni Tani

Info bazë

Numri i modelit.: Storm-0403

Type: Rigid Circuit Board

Dielectric: FR-4

Material: Fiberglass Epoxy Resin + Polyimide Resin

Application: Medical Instruments

Flame Retardant Properties: V1

Mechanical Rigid: Fexible

Processing Technology: Electrolytic Foil

Base Material: Copper

Insulation Materials: Organic Resin

Additional Info

transport: Ocean,Air

përshkrim i produktit

Një bord qark i shtypur fleksibël i ngurtë (PCB) është një dizajn i bordit të qarkut hibrid që integron elemente nga të dyja kartelat dhe qarqet fleksibël. PCB fleksibël të ngurtë janë të ngurtë në disa pika në tabelë dhe fleksibël për të tjerët. Për shkak të kësaj, qarqet fleksibël fleksibël mund të palosen ose përkulen vazhdimisht duke ruajtur formën e zonave që kanë nevojë për mbështetje shtesë. Qarqet janë tipike me shumë shtresa dhe përbëhen nga substrate fleksibël të qarkut të bashkuar me dërrasa të ngurtë. Shtresat fleksibël janë varrosur nga brenda dhe depërtojnë plotësisht në seksionet e ngurtë të PCB.Karakteristikat e PCB:

1.Layer: 4 shtresë e ngurtë + 4 fleksibël shtresash
2. Materiale: FR4 + Polimid
3. Trashësia: 1.6 mm + 0.2 mm
4.Kopteri: 1oz
5.Mina e vrimës: 0.15 mm
6.Mina gjerësia / hapësira: 0.2 mm / 0.2 mm
7.Përfundimi: Ari zhytjeje

Rigid Flex Board 2


Aftësia jonë prodhuese:
Shtresat e aftësisë prodhuese: 1-32 shtresa
Materialet: CEM1, CEM3, Rogers, FR-4, TG FR-4 e lartë, bazë alumini, pa halopgjen
Madhësia e bordit maksimal: 510 * 1200mm
Materiali: Direktivë RoHS-përputhje
Trashësia e PCB: 1.6 mm-6.4 mm
Trashësia e bakrit jashtë shtresës: 1-6oz
Trashësia e bakrit në shtresën e brendshme: 1OZ-12OZ
Trashësia maksimale e bordit: 6.0 mm
Madhësia minimale e vrimës: 0,150 mm
Gjerësia / hapësira minimale e linjës: 3 / 3mil
Paketë Min S / M: 0,1 mm (4mil)
Trashësia e pllakës dhe raporti i hapjes: 12: 1
Bakri i vrimës minimale: 20 μm
Toleranca e diametrit të vrimave (PTH): 75 0.075 mm (3mil)
Toleranca e diametrit të vrimës (NPTH): ± 0.05 mm (2mil)
Devijimi i pozicionit të vrimave: ± 0.05 mm (2mil)
Toleranca e skicave: 5 0.05 mm (2mil)
Përfundimi sipërfaqësor: Lidhja kryesore HASL, zhytja ENIG, kallaji kimik, ari blic, OSP, gishti i artë, i ndritshëm, argjendi zhytës, ENEPIG
Maska e saldimit: jeshile / blu / e kuqe / e zezë, vjollcë, e bardhë, e verdhë, transparente
Legjenda: e bardhë / e zezë / e verdhë
Skicë: kurs dhe rezultat / V-cut
E-test: 100%


10 arsyet kryesore pse duhet të blini PCB dhe PCBA nga qarku Stuhia
1.TOP Cilësia -

Ajo duhet të jetë çelësi i parë i rëndësishëm. Ne gjithmonë vendosim cilësinë si PCB e parë. Në PCB industriale, ne kemi pajisje mbi 99% në shtëpi. Shpimi, plating, presion, AOI (Inspektimi Auto-optik), Testimi, etj. Kjo është arsyeja pse ne mund të garantojmë cilësinë tonë.
2.Shipping në kohë edhe herët

Koha standarde e plumbit tonë për 1-2 shtresa është 5 ditë pune, me shumë shtresa 6-8 ditë pune.Cila është standarde? Shih detajet. Dhe Express Shërbimi ynë ofron 1-2 ditë për borde të njëanshme, 3 ditë për bordet me shumë shtresa.
3.Borde të përziera të larta

. Farëdo që ju nevojitet FR4 normal, TG të lartë, bord alumini, bordi RF me bord të ulët të Er, PTFE, bakër të rëndë, bord të teknologjisë së lartë me borde kontrolli vias.impedence të verbër / varrosur.kemi të ofrojmë produkte të tilla në kthesë të shpejtë siç kemi shumë materiale të ndryshme në magazinë.
4. Mbështetje Teknike.Free DFM, rishikim i skedarëve falas

Shumë klientë (sidomos për disa dizajnerë) nuk janë të mirë në procesin e prodhimit, madje ata nuk mund të gjenerojnë skedar të saktë gerber nga përvoja e tyre EDA.With shumë në PCB industriale, këtu janë disa këshilla për hartimin për ju.7 * Mbështetje online, përveç kinezëve tanë Viti i Ri.
Shërbimi 5.StormProto

çfarë është stuhia e stuhisë? shikoni këtu. Ju dëshironi të ulni koston e prototipeve, kjo është vlera jonë e stuhisë. Me këtë shërbim, ju mund të kurseni të paktën 50% kosto.
6. Pricemimi i arsyeshëm

Pricemimi ynë NUK është më i lirë, por është kostoja më e arsyeshme. Ju na besoni, atëherë ne mund t'ju ofrojmë produktet dhe shërbimet tona më të mira.
Përgjigja 7.Fast, Transporti i Shpejtë

Do hetim mund të përgjigjet në 2 orë.2-3 ditë nga ne në dërgesën tuaj door.see.
8.NO MOQ

Ne nuk kemi ndonjë kërkesë minimale të sasisë, një bord i vetëm për fabrikim dhe montim PCB.
9. Një shërbim ndalimi

Ne jo vetëm që prodhojmë PCB, por edhe PCBA dhe mblidhen kabllo. Një PCB e zhveshur nuk është ajo që dëshironi, mund t'ju duhet stencil për ekran, përbërës për tu ngarkuar dhe kabllo për t'u lidhur. Tani, ju mund të na hidhni të gjithë tek ne dhe të prisni produktin tuaj përfundimtar në tryezën tuaj.
10.Shitja e pjesëve të brendshme në shtëpi

Ne kemi shumë aksione të komponentëve në shtëpi, domethënë do të kurseni shumë kohë dhe kosto në projektin tuaj total.E posaçërisht për çdo rezistencë, kondensator, stafetë, IC.

Kategoritë e Produktit : PCB e ngurtë-fleksibël

Email tek ky furnizues
  • Mr. Dartin Xin
  • Mesazhi juaj duhet të jetë midis 20-8000 karaktere

shtëpi

Phone

skype

hetim