Komunikoni me Furnizuesin? furnizuesi
Dartin Xin Mr. Dartin Xin
Cfare mund te bej per ju?
Chat Tani Kontakto Furnizuesin
Storm Circuit Technology Ltd
Home > Produkte > Përmes PCB pad
Shërbimi Online
Dartin Xin

Mr. Dartin Xin

Lini një mesazh
Kontaktoni Tani

Përmes PCB pad

Kategoritë e produkteve të Përmes PCB pad , ne jemi prodhues të specializuar nga Kina, Përmes PCB pad , furnizuesit 6Layer Via In PCB / fabrikë, produkte me shumicë me cilësi të lartë të Prekni PCB jastëk R & D dhe prodhimit, ne kemi shërbim të përsosur pas shitjes dhe mbështetje teknike. Shikoni përpara bashkëpunimin tuaj!

Kinë Përmes PCB pad furnizuesit

Përmes PCB pad
Whatfarë është Via në Pad? Me pak fjalë, përmes pad-it janë vrimat përmes anës SMD. Vizat janë shumë të vogla, zakonisht nën 0.3 mm.Pse dhe si? Së pari, nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme për paraqitjen, ju duhet të vendosni vizat dhe vrimat më pranë madje. Së dyti, ai ndihmon në menaxhimin termik dhe për bordet me frekuencë të lartë, mund të ndihmojë në përmirësimin e sinjaleve.
Sepse pads SMD janë për ngarkimin e komponentëve SMD, kështu që bashkuesi nuk mund të rrjedhë në shtresën e brendshme ose në anën tjetër kur montohet. Kjo është më e rëndësishmja për përmes bordit të jastëkut.
Si prodhuesit PCB na pëlqen të bëjmë përmes bordit në jastëk? Ne do të mbushim të gjitha vizat me epoksi jo-përcjellëse dhe bakër pllaka mbi të, kështu që vizat janë të sheshta njësoj si të tjerët. Shumë fabrika PCB nuk janë në gjendje të bëjnë aftësi të tilla.
Teknologjia kryesore është mënyra se si ne mbushim vias dhe garantojmë se nuk ka asnjë bashkim (sipërfaqe përfundimi) në vrimat.
Mbushja përmes jastëkut është një mënyrë për të arritur densitetin e ndërmjetëm me një kosto të ndërmjetme në krahasim me përdorimin e vizave të verbër / varrosur. Disa nga avantazhet kryesore që lidhen me përdorimin e teknologjisë via pad janë:
FAN nga katror i mirë (më pak se 0,75 mm) BGA
.Me plotëson kërkesat për vendosje të paketuara nga afër
.Menaxhimi më i mirë termik
.Kupton çështjet e projektimit me shpejtësi të lartë dhe kufizimet, pra induktivitetin e ulët
. Jo me anë të kyçjes kërkohet në vendet e përbërësit
. Paraqet një sipërfaqe të sheshtë, coplanare për ngjitjen e përbërësve
Via në tavolinat e mëdha nuk është një problem i madh.por për BGA, domethënë teknologjia. Ashtu si jastëkët BGA janë shumë të vegjël, 10milë ose 12mil, dhe nuk ka hapësirë ​​të mjaftueshme. Prodhimi nuk është i lehtë si bordet e tjera.

Produkte të reja

shtëpi

Phone

skype

hetim